SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY – ROZSTRZYGNIĘTY!

10.10.17 r. odbyła się czwarta edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Jak co roku zainteresowanie wśród uczniów było duże. Każdy spośród uczestników miał jeden cel: zostać Szkolnym Mistrzem Ortografii! Dlatego walka o napisanie dość trudnego dyktanda stanowiła dla 16 ochotników, którzy spróbowali sprawdzić swoją wiedzę z zasad interpunkcji i ortografii, niemałe wyzwanie. Komisja również miała twardy orzech do zgryzienia, gdy okazało się, że dwie osoby znają bardzo dobrze prawie wszystkie niuanse ortograficzne i reprezentują ten sam poziom. Dlatego potrzebna była dogrywka i  napisanie jeszcze jednego o wiele trudniejszego testu sprawdzającego umiejętności z tej dziedziny. Summa summarum, najlepsza już po raz kolejny (w ubiegłym roku zdobyła również pierwsze zaszczytne miejsce!) okazała się Aleksandra Majewska z klasy 2TLWA. Na drugim miejscu po zaciętym boju uplasował się Patryk Krempa z klasy 2 TMW, a trzecie miejsce zajęła Kamila Majewska z klasy 1TE.

Gratulujemy zwycięzcom! A pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursie.

organizatorki: Roma Rypson-Goluda i Ewa Michalak