Szanowni Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele!

Informujemy, że 30 stycznia 2024r. w Zespole Szkół Technicznych  zostało zarejestrowane i rozpoczęło działalność Stowarzyszenie o nazwie -  „Moja Szkoła „Kopernik”.

Młodzież w szkole spędza bardzo dużo czasu. Dlatego chcemy, aby nasza placówka była atrakcyjna wizualnie. Ponadto wychodząc naprzeciwko zainteresowaniom uczniów chcemy zaoferować im atrakcyjne formy zajęć.

Celem naszego Stowarzyszenia jest więc pozyskiwanie środków projektowych, a tym samym aktywne uczestniczenie w życiu szkoły - wspierając i inicjując różne akcje.

Główne zadania stowarzyszenia to:

• podejmowanie działań na rzecz edukacji, oświaty i wychowania,
  • prowadzenie działalności edukacyjnej, w tym: zajęć dodatkowych i pozalekcyjnych, konferencji, warsztatów i szkoleń, kolonii i półkolonii, zimowisk.
  • działalność charytatywna na rzecz dzieci potrzebujących pomocy ze względu na trudną sytuację materialną rodzin bądź ich stan zdrowia lub niepełnosprawność,
  • wspomaganie szkoły na rzecz ochrony i promocji zdrowia, upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz przeciwdziałania patologiom społecznym,
  • upowszechnianie wiedzy w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji narodowych.
  • upowszechnianie ekologii, ochrony środowiska, dziedzictwa przyrodniczego,
  • współpraca z organizacjami działającymi na terenie Zielonej Góry oraz społecznością lokalną,
  • prowadzenie działań na rzecz polepszenia stanu infrastruktury, w pozyskiwaniu sprzętu i pomocy dydaktycznych.

Serdecznie zapraszamy rodziców, pełnoletnich uczniów, absolwentów, pracowników szkoły oraz wszystkich, dla których dobro naszej szkoły jest ważne, do współpracy!