60 WSPANIAŁYCH

60. Wspaniałych przedstawia męską część naszej Wspaniałej kadry.

Dawid Matusiak – nauczyciel edukacji wojskowej

Dawid M. pseudonim Matusiak. Długo poszukiwany przez szkołę nauczyciel przedmiotu „Edukacja Wojskowa”. W roku 2020 został zatrzymany przez pozostałych koordynatorów klas wojskowych ZST na terenie strzelnicy pod Zielona Górą w związku z obawą ucieczki i dalszego ukrywania się przed prowadzeniem zajęć w szkole. Niezwłocznie został oddany przed oblicze Najwyższego Dyrektora Placówki, gdzie podpisał ugodę, i już 3 rok z rzędu garuje na Wrocławskiej. Wciąż jednak nie wiadomo na jak długo ze względu na utajnienie akt sprawy.

Nie pomogły mu nawet kontakty i znajomości z poprzednich firm, w których pracował, m.in. jako Funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, Żołnierz w Wojskach Obrony Terytorialnej,Wykonawca Projektu Badawczego na Uniwersytecie w Białymstoku, Asystent Podsekretarza Stanu w MSWiA w Warszawie, czy też specjalista ds. projektów unijnych w spółkach Skarbu Państwa w Trójmieście. To tam założył swoją pierwszą firmę realizującą projekty badawczo-rozwojowe z obszaru bezpieczeństwa i obronności państwa oraz obywateli. Potwierdzonym jest jednak informacja, iż współpracował przy tym z takimi uczelniami jak Politechnika Gdańska, Wyższa Szkoła Technik Komputerowych i Telekomunikacji w Kielcach czy też Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Obecnie poza wyrokiem na prowadzenie zajęć w ZST prowadzi firmę zajmującą się szkoleniami strzeleckimi oraz ogólnowojskowymi, ochroną osób i mienia, konwojowaniem wartości pieniężnych, jak również świadczeniami medycznymi na rzecz lokalnych szpitali. Założył także Stowarzyszenie non-profit, będące organizacją proobronną i realizujące zadania publiczne współfinansowane ze środków finansowych Ministerstwa Obrony Narodowej.

Jego motto to:

Pokazuję Ci broń, mówiąc o pokoju.

Gdyż lepiej jest być wojownikiem w ogrodzie niż ogrodnikiem podczas wojny.